DODJELA ŽUPANOVIH PRIZNANJA NAJUSPJEŠNIJIM UČENICIMA I MENTORIMA

Autor: Lidija Brkan, 8. 7. 2023.

U srijedu 5. srpnja 2023. godine na Medicinskom fakultetu u Splitu, župan Splitsko-dalmatinske županije Blaženko Boban dodijelio je priznanja najuspješnijim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na državnim i međunarodnim natjecanjima u školskoj 2022/23. godini. Splitsko-dalmatinska županija prva je županija koja je uvela nagrađivanje učenika koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na državnim natjecanjima.

„Čast mi je i zadovoljstvo biti danas ovdje s ovim mladim ljudima. Ove godine čak 85 djece s područja Splitsko-dalmatinske županije prima nagrade za uspjehe na državnim natjecanjima, odnosno za osvajanje prvog, drugog i trećeg mjesta. Ne govorim samo o broju nego i o postotku djece s kojim se malo koja županija može pohvaliti. To je prije svega rad njihovih mentora, njihovih učitelja i nastavnika, ali i konceptnog razvoja SDŽ i kroz ICT županiju i Centre izvrsnosti”, rekao je Župan. Također, Župan se prisjetio prvih početaka dodjela nagrada prethodnih godina kad su nagrađeni bili na prijemu u puno manjim prostorijama, dok je ove godine prijem održan u velikom amfiteatru Medicinskog fakulteta.

Od 85 nagrađenih učenika je i naš učenik Toma Žižić (5.a) koji je osvojio 3. mjesto na državnom natjecanju iz informatike zajedno s mentoricom Karlom Zlomislić.