NAŠA ŠKOLA JE UGOSTILA INOZEMNE UČITELJE

Autor: Tome Kovačević, 13. 11. 2023.

U petak 10. studenog 2023., našu je školu posjetilo jedanaest učitelja iz Belgije, Poljske i Finske koji su sudjelovali u Erasmus tečaju za nastavnike “Coding and Robotics Made Easy” u suradnji s Europass Teacher Academy Split. Za nastavnike je organizirano pet dana edukacije u području programiranja, 3D modeliranja i robotike, a zadnji dan im je predstavljena naša škola i školski projekti. Posjetili su učionice Informatike i Tehničke kulture te radionicu Kluba mladih tehničara gdje su i educirani u radu s 3D printerom.

Prvi dan educirani su u programu “SketchUp” za izradu 3D modela. Drugi dan su proveli u edukaciji kako programirati igru koristeći se programom Scratch. Rad na Microbitu su usavršili trećeg dana edukacije, a četvrtog dana su, koristeći se stečenim znanjem iz Microbita, programirali robota “Kitronik Microbit”.

Zadnji dan njihove edukacije proveli su u našoj školi. U učionici informatike im je prezentiran Kurikulum i način izvođenja nastave Informatike od 1.-8. razreda te su pogledali i udžbenike po kojima učenici usavršavaju svoje znanje. U učionici Tehničke kulture prezentiran im je Kurikulum nastave Tehničke kulture te pokazani svi praktični radovi koje učenici izrađuju na redovnoj nastavi od 5.-8. razreda. Pogledali su sve udžbenike i radne materijale te ostali iznenađenim što sve naši učenici koriste od strojeva i materijala te što sve izrađuju.

Za kraj su posjetili radionicu Kluba mladih tehničara gdje su im prezentirani radovi koji učenici rade na izvannastavnoj aktivnosti Modelarstva te radovi s priprema za natjecanja. Imali su priliku koristiti 3D printer “Snapmaker” za izradu svojih modela. Bili su oduševljeni 3D printerom, Lego i Arduino robotima te arenom za robotsko spašavanje žrtve.

Naši gosti su bili izuzetno zadovoljni i zahvalni našom dobrodošlicom te opremom škole za educiranje učenika za programiranje, modeliranje i robotiku. Pokazali su velika zanimanja za sve naše školske projekte.

Puni dojmova i znanja kojeg će primjeniti u svojima školama, vraćaju se svojim kućama.