Kazalište je došlo u školu

Autor: Katica Tandara, 29. 11. 2008.

Nakon više godina, 29. listopada, ponovo su se sreli učenici Osnovne škole "Mejaši" s glumcima Kazališnog studija iz Dubrovnika i zajednički proveli jednu lijepu većer.

Kazališni studio umjetnička je organizacija koja od 2001. godine radi na promicanju kazališne kulture. S tim ciljem ostvaruje programe koji nadopunjuju školske sadržaje. Posebnu pozornost obraćaju programima za djecu i mlade. Ciklus All the World's Stage namijenjen je djeci srednjih i viših razreda osnovne škole. To je serija predstava koje se bave najznačajnijim osobama i razdobljima povijesti kazališta.

Predstava koju su glumci izveli govori o životu i djelu Marina Držića, povodom 500-te obljetnice njegovog rođenja.

Predstava je snažno odgojno - obrazovno orjentirana i predstavlja kombinaciju:

• klasične predstave ( originalni igrani prizori iz Držićevih drama)
  • predavanja ( prozni djelovi iz života, političkih, društvenih, kazališnih i drugih prilika u kojima je Držić djelovao)
  • radionice (izabrani prizori u kojima se uključuju učenici - gledatelji)

Glumci su postigli izrazito dobar kontakt s učenicima, posebno putem radionica. Interes, oduševljenje, a nadasve smijeh ispunili su dvoranu.

Projekt je vrlo koristan. On nastoji najmlađe uvesti u svijet kazališta. Osim što je edukativan, on nastoji potaknuti i osvjestiti kreativnu snagu pojedinca. Predstavlja sklop ugodnog i korisnog. Ovakvih susreta neka bude što više.

Učenici, ljubitelji kazališta