ODRŽAN HUMANITARNI BOŽIĆNI SAJAM

Autor: Lidija Brkan, Mislava Kvasina, Zora Čatipović, 12. 12. 2023.

U ovo predblagdansko vrijeme pružanje podrške i prijateljstva osjeti se snažnije te ispuni radošću mnoga srca. To je vrijeme solidarnosti prema svima, a posebno prema onima kojima je pomoć drugih potrebna. Zato je naša škola i ove 2023. godine organizirala i održala Humanitarni božićni sajam.

Na Sajmu su sudjelovali svi učenici i djelatnici Škole, a pozivu na njega rado su se odazvali brojni gosti, roditelji s djecom i ostali građani, koji su mogli kupiti raznolike proizvode.

Za svakog posjetitelja Sajma moglo se pronaći ponešto. Bilo je tu različitih vrsta keksa, krafna, adventskih vijenaca, prodavale su se palačinke, staklenke s ukrasima, anđeli od perlica i papira, papuče s lizalicama, ukrasni stalci, muffini, snjegovići, pisma i čestitke, ukrasi za bor, fritule, zvijezde od papira, božićna drvca, okviri za slike, božićno kolo sreće, a učenici sudionici Škole dobrih djela, zajedno sa svojom učiteljicom, organizirali su i božićnu lutriju.

Na svakom se koraku mogla vidjeti i osjetiti želja prodavača da prodaju što više svojih proizvoda kako bi pomogli u prikupljanju novčanih sredstava potrebitima. Svaki je kupac mogao za sebe i bližnje kupiti barem jedan proizvod i tako pripomoći svima kojima je potrebna naša i njihova pomoć.

Svi sudionici Sajma još su jednom pokazali spremnost u pružanju podrške, poštovanja i ljubavi ljudima u neimaštini, kako bi osjetili da nisu sami u ovo blagdansko vrijeme.

Stoga svima veliko HVALA!

Tekst: Novinarska skupina
Fotografije: Mladi fotografi