UPOZNAVANJE GRADA NA ENGLESKOM JEZIKU

Autor: Ivana Burić, Lidija Brkan, 15. 12. 2023.

Grad Split bogat je kulturom i poviješću. Mnogo toga o njemu znamo, no uvijek vrijedi iznova ponoviti ili nadopuniti znanje o bitnim znamenitostima našega grada. Učenici koji pohađaju dodatnu nastavu Engleskog jezika odlučili su naučiti nešto više o dijelovima svoga grada i poučiti druge o tome - i to sve na engleskom jeziku. Svaki učenik odabrao je znamenitost ili mjesto o kojem želi nešto više naučiti i reći. Odabrali smo miran i sunčan dan pogodan za snimanje i obilazak te se uputili na terensku nastavu

Uz pomoć snimateljskih sposobnosti naših učenika, a uz puno smijeha i poneko ponavljanje, zadovoljno smo snimili sve što smo planirali. Na nekim mjestima turisti su nam poremetili mir i dobre uvjete snimanja, no to nas nije obeshrabrilo, ipak živimo u gradu punom života u kojem svatko może naći nešto za sebe. Kraj uspješnog snimanja obilježili smo uživanjem u lokalnim slasticama te odmah krenuli s planiranjem budućih projekata. Učenici koji su sudjelovali u projektu su: Niko Barić, Nika Baškarad, Marijeta Botić, Jan Drašković, Tin Drašković, Mile Erceg, Lara Grlić, Leona Grlić, Marino Mindoljević, Stipe Peričić, Monika Prodan i Frane Simunić.

Video možete pogledati na poveznici: https://youtu.be/UZ-d8-CZXmI