BOŽIĆNA PRIREDBA U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Zora Čatipović, Mislava Kvasina, Lidija Brkan, 23. 12. 2023.

Božićni duh i ove se godine osjetio posvuda u našoj školi, pa tako i u velikoj školskoj dvorani. Tamo je 22. prosinca održana svečana božićna priredba. Za razliku od prethodnih, ove su godine upriličene dvije predstave, odnosno za svaku smjenu jedna.

Voditelji priredbe bili su Toni Šale i Vana Ćatipović, učenici 6. c razreda. Svečanost je pjesmom otvorila učenica Marta Lozančić. Poslije nje, Čuvari baštine nastavili su pjesmom Padaj s neba kako bi pokazali koliko je važno očuvati naše tradicionalne pjesme. Učenici 3. b razreda odigrali su igrokaz Božićna želja ističući njome da sreća nije u novim poklonima, već u zdravlju i veselju najbližih, dok su u smjeni A učenici 4. d razreda shvatili kakve darove želi Isus za svoj rođendan igrokazom Što bismo mogli pokloniti Isusu? Recitaciju I bit će Božić izveli su učenici 7. e razreda. Uz učenike naše škole, u priredbi su plesom sudjelovale i mažoretkinje te plesna grupa Vruća čokolada.

Svečanu priredbu zatvorila je ženska klapa pjesmama U se vrime godišća i Radujte se, narodi uz gitarsku pratnju Mateja Šušića, učenika 6. c razreda, odnosno Školski zbor u smjeni A pjesmama We Wish You a Merry Christmas i Feliz Navidad poželjevši svima sretne i blagoslovljene blagdane.

Novinarska skupina