KONCERT GLAZBENO DAROVITIH UČENIKA

Autor: Antonela Burić, Lidija Brkan, 23. 12. 2023.

Dana 13. prosinca 2023. s početkom u 19:30 h u maloj dvorani održan je koncert učenika Osnovne škole „Mejaši“ koji paralelno pohađaju i glazbene škole. Većinom su to učenici Glazbene škole Josipa Hatzea i Osnovne glazbene škole „Boris Papandopulo“. Predstavili su se svojim roditeljima, rodbini i prijateljima.

Ravnateljica Josipa Banić pozdravila je nazočne, ali i održavanje prvog koncerta darovitih učenika te poželjela da ovakvi koncerti postanu tradicija.

Članice i članovi školskog zbora otvorili su koncert adventskom pjesmom „Poslan bi anđel Gabrijel“. Jedna za drugom nizale su se izvedbe pravih malih virtuoza naše Škole. Tako su prisutni imali priliku poslušati različita glazbala pod spretnim prstima učenika i kratke skladbe najutjecajnijih skladatelja raznih razdoblja. Izmjenjivali su se topli zvukovi glasovira, mandoline, gitare, harmonike, violine, saksofona i udaraljki.

Uz svirače su nastupili članovi klape te pjesmom „Sve su koke poludile“ šarmirali sve prisutne. Predstavili su se i učenici izborne nastave francuskog jezika iz 4.b i 4.c razreda u pratnji harmonike koju je svirao Duje Mašković iz 4. b razreda. Otpjevali su tradicijsku pjesmu „Frère Jacques“ i „Kad stavim šešir“. Učenike su pripremile učiteljice Kristina Pirs i Antonela Burić. Potom su učenice Sara Milun iz 4.b i Vana Mastelić iz 6.d otpjevale adventsku pjesmu „Visom leteć“, a Tonka Ćapin iz 6.b svirala je djembe. „Dalmatinski koloplet“ odsvirao je školski duo saksofona (Duje Delić 6.c i Grgo Žamić 8.d).

Program koncerta zaključio je školski zbor sa skladbama „Mali ribar“ i Beethovenovim kanonom znakovitog naslova „Moć glazbe“. Cijeli koncert fotografirala je foto skupina Škole i učenice Patricija Nevešćanin i Mia Ergović iz 6.c razreda uz mentorstvo učiteljice Zore Čatipović.

Učiteljica glazbene kulture te voditeljica školskog zbora i klape, Antonela Burić, zahvalila je svima na dolasku i poželjela još ovakvih raspjevanih susreta.

U nastavku pogledajte fotografije svih učenika koji su nastupali:

Domina Žamić, 5.e

Duje Delić, 6.c