VEČER FRANCUSKE KULTURE U PJESMI I RIJEČI

Autor: Kristina Pirs, Lidija Brkan, 23. 12. 2023.

Na tradicionalnome županijskom susretu Večer francuske kulture u pjesmi i riječi –  Soirée de la culture française à travers des chansones et des poèmes u Otvorenom pučkom učilištu u Imotskome nastupili su učenici 4. b i 4. c razreda naše škole:  Ivan Miše, Nikolina Babić, Željka Bagarić , Anila Dervisholli, Marta Milas, Luca Voloder  i Duje Mašković  s poznatom francuskom pjesmom Frère Jacques. Scenski prikaz Quand je mets mon chapeau upotpunili su šeširima vlastite izrade.

Petaši, sedmaš i osmaši: Jozo Radoš, Marta Radoš, Sonja Kutlača, Domina Marjanović, Petra Ivelić, Pavla Sablić, Lea Petrović, Antonela Prusac, Leona Grlić, Lara Grlić i Erin Kvasina otpjevali su pjesmu On écrit sur les murs grupe francuske grupe Kids United Nouvelle Génération.

Nastup naših učenika su osmislile i mentorirale: učiteljica Glazbene kulture Antonela Burić i učiteljice Francuskoga jezika Kristina Pirs, prof. savjetnik i Žana Kuljić.

Joyeux Noël et Bonne année 2024!