Dan planeta Zemlje

Autor: Josipa Banić, Gordan Lovrić, 27. 4. 2009.

22. 4. 2009. povodom Dana planeta Zemlje održan je još jedan susret splitskih eko – škola. Domaćin susreta bila je OŠ “Mejaši” Split.

Susret je započeo u reciklažnom dvorištu na gradskom odlagalištu otpada “Karepovac”, a nastavio se u tehničkoj zgradi “Čistoće” gdje su učenici imali priliku poslušati predavanje gosp. Alena Ćurina o problemima sakupljanja i zbrinjavanja otpada te o načinima na koje bi se taj problem trebao riješiti. Učenici su pokazali veliki interes za ovaj problem te su nakon predavanja postavljali pitanja.

Nakon toga, krenulo se u OŠ “Mejaši” gdje je bila postavljena izložba učeničkih radova škola sudionika ovog susreta. Također, za učenike su organizirane radionice:

-       Graviranje metala – otpad

-       Izrada i održavanje kompostišta – predavanje i demonstracija u školskom vrtu

Susret je završio tako što su učenici svake škole posadili svoju maslinu u školskom vrtu OŠ “Mejaši”.

Reciklažno dvorište (“Karepovac”) Predavanje u o odlaganju i zbrinjavanju otpada (gosp. Alen Ćurin)

IZLOŽBA UČENIČKIH RADOVA:

OŠ “Žrnovnica

OŠ “Gripe”

OŠ “Lučac”

OŠ “Mejaši”

RADIONICE:

a) Izrada i održavanje kompostišta

b) Graviranje metala

c) Sadnja maslina u školskom vrtu