Kako do novčanog bona za nabavku udžbenika?

Autor: Gordan Lovrić, 17. 8. 2009.

Pravo na novčani bon za kupnju školskih udžbenika u školskoj godini 2009./10. ostvaruju učenici primatelji dječjeg doplatka čiji roditelji Rješenje o priznavanju prava na doplatak za djecu dostave u osnovnu školu koju pohađa njihovo dijete, uz uvjet da uz jednog roditelja imaju prebivalište na području grada Splita.

Ovo pravo se može ostvariti najkasnije do 28. kolovoza 2009.

Roditelji učenika primatelja dječjeg doplatka uz predočenje osobne iskaznice preuzimaju novčani bon u Školi.

Prilikom preuzimanja novčanog bona roditelji su dužni donijeti preslik Rješenja o priznavanju prava na doplatak a original dostaviti na uvid.

Uz dodjelu novčanog bona škola je obvezna roditeljima dati popis obveznih udžbenika, koji su roditelji dužni priložiti prilikom kupnje udžbenika knjižarama s kojima je Grad sklopio Sporazum o poslovnoj suradnji.

Prilikom preuzimanja novčanog bona roditelj je dužan potpisati sljedeće izjave:

- Izjavu o primitku bona,

- Izjavu da sredstva za nabavku knjiga u šk. 2009./2010. godini nije ostvario po

- Izjavu o obvezi vraćanja očuvanih udžbenika na kraju školske godine.

Detaljnije o 'besplatnim' udžbenicima u dokumentima u prilogu.

Priloženi dokumenti:
obavijest školama-udžbenici.doc (28.00 KB)
UPUTE ZA RAVNATELJE-udžbenici.doc (24.50 KB)