Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima

Autor: Josipa Banić, Gordan Lovrić, 25. 10. 2009.

Povodom Europskog dana suzbijanja trgovanja ljudima, 17. 10. 2009. učenici Osnovne škole “Mejaši” u suradnji s GD Crvenog križa proveli su uličnu akciju pod nazivom ŠUTNJA = ODOBRAVANJE.

Povodom Europskog dana suzbijanja trgovanja ljudima, 17. 10. 2009. učenici Osnovne škole “Mejaši” u suradnji s GD Crvenog križa proveli su uličnu akciju pod nazivom ŠUTNJA = ODOBRAVANJE, a kako bi javnosti skrenuli pažnju na ovaj problem.

Akcija ja održana u Marmontovoj ulici, a sastojala se od dijeljenja tiskanih materijala i balona. Nakon toga su 80 učenika i volontera držeći se za ruke, napravili lanac te prošetali centrom grada. Lanac je simbolizirao 80 žrtava trgovine ljudima koliko ih postoji u Hrvatskoj.

Akcija je završena zajedničkim fotografiranjem i podjelom krafni svim sudionicima ove akcije.