DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Autor: Dubravka Tkalčec, Tome Kovačević, 2. 3. 2015.

25.2. su učenici IV.c obilježili Dan ružičastih majica (Pink Shirt Day) i time poručili NE vršnjačkom nasilju.

Taj dan se obilježava svake godine zadnje srijede u veljači, a u Hrvatskoj od prošle godine. Nažalost, prema nekim podatcima, svako četvrto dijete žrtva je nasilja, bilo fizičkog ili sve prisutnijeg internetskog.

Posebno priznanje odajemo dječacima ako znamo da ružičasta boja baš i nije česta u njihovoj garderobi. Bili su vrlo maštoviti. Tako su NE nasilju poručili sestrinim ružičastim šalom, rozom čarapom koja viri iz džepa košulje, tenisicama s rozim detaljem, rozom penkalom zataknutom za rever… Djevojčice su puno lakše pronašle ružičasti predmet u svojoj garderobi.

Ipak, najvažnije je razvijati svijest o potrebi međusobnog uvažavanja i mirnog rješavanja mogućih sukoba te se nadamo da će nam se i ostali sljedeće godine pridružiti i oblačenjem ružičaste majice poslati poruku: NE nasilju!