EKSKURZIJA - Program putovanja

Autor: Gordan Lovrić, 14. 12. 2007.

Na zajedničkom roditeljskom sastanku osmih razreda predstavnica agencije Magellan detaljno je predstavila program ekskurzije, uvjete i način plaćanja.

Roditeljima su dati:
 - Program ekskurzije
 - Prijavnica
 - Opći uvjeti

Ovi dokumenti su dostupni i na ovim stranicama.

I S T R A

ZADAR – PULA – BRIJUNI – POREČ – ROVINJ – SEOSKO GOSPODARSTVO – MOTOVUN –  HUM - JAMA BAREDINE – OPATIJA

(5 dana)

1. dan: SPLIT – ZADAR –  NIN - PAG - ISTRA

Polazak s dogovornog mjesta u 07.00 sati. Dolazak u ZADAR, te razgled : CRKVA SV. DONATA, SV. MARIJE UZ IZLOŽBU ZLATO I SREBRO ZADRA, SV. KRŠEVANA, FORUM, KATEDRALA SV. STOŠIJE, KALELARGA,... Razgled NINSKE SOLANE uz stručnu osobu. /napomena: paška solana ne prima grupe učenika/Putovanje jadranskom obalom i prelazak mosta prema otoku PAGU. Po dolasku na čarobni otok Pag. Razgled GRADA PAGA. Nastavak putovanja preko otoka Paga, koji će vas očarati svojim krškim krajolikom i netaknutom prirodom uz priču o čuvenoj “paškoj čipki”, te ukrcaj na trajekt koji će nas odvesti na podvelebitsko kopno (prizna – Žigljen). Nastavak putovanja prema Istri – RABAC. Dolazak u večernjim satima. Smještaj u hotel. Večera. Zabava. Noćenje.

2. dan: NP BRIJUNI – PULA
Doručak. Posjet NP BRIJUNI. Razgledavanje otočja uz pratnju vodiča: STARA MASLINA, SAFARI PARK, MUZEJ PREPARIRANIH ŽIVOTINJA, DIJANIN HRAM, BIZANTINSKI CASTRUM, ... Organizirani ručak. Nakon ručka povratak u najstariji grad istočne obale Jadrana – PULU. Razgled grada: SLAVOLUK SERGIJEVACA, AUGUSTOV HRAM, KATEDRALA, HERKULOVA VRATA, ARENA, … Povratak u hotel uz EDUKATIVNI KVIZUPOZNAJMO NACIONALNE PARKOVE RH RVATSKE.
Večera. Zabava. Noćenje.

3. dan: JAMA BAREDINE - POREČ –  LIMSKI KANAL - ROVINJ
Doručak. Odlazak u razgled poznate JAME BAREDINE u pratnji stručnog vodstva. Kraći odmor I polazak za POREČ. Razgled grada u pratnji stručnog vodiča: EUFRAZIJEVA BAZILIKA /zaštićeni spomenik UNESCOA-a/, RIMSKA KUĆA, DECUMANUS, CARDO, … Kraće slobodno vrijeme. Ručak. Nastavak putovanja prema ROVINJU. Razgled grada Sv. Eufemije u pratnji stručnog vodiča: GRADSKA VRATA, STARA VIJEĆNICA, SVETA EUFEMIJA, LEROJ, GRADSKI TRG, AKVARIJ,… Povratak u hotel uz EDUKATIVNIKVIZUČIMOPOVIJESTIKULTURUISTRE. Slobodno vrijeme do večere. Zabava. Noćenje.

4. dan: HUM  - MOTOVUN – SEOSKO GOSPODARSTVO
Doručak. U dogovoreno vrijeme polazak prem,a najmanjem gradu na svijetu : HUMU, te razgled ALEJE GLAGOLJAŠA, ceste duge sedam kilometara sa spomen obilježjima koji vode sve do grada. Razgled središta grada i Vrata Huma. Odlazak do MOTOVUNA – grada poznatog po tartufima, koji slovi kao najljepši srednjovjekovni gradić u Istri. Ručak na seoskom gospodarstvu.. Ugodna vožnja središnjom Istrom prema hotelu. Večera. Zabava.

5. dan: ISTRA – OPATIJA –TRSAT - SENJ - DALMACIJA
Doručak. Nakon doručka polazak za OPATIJU. Panoramki razgled grada, tenastavak putovanja do TRSATA. Razgled TRSATSKE GRADINE I CRKVE MAJKE BOŽJE TRSATSKE SA ZAVJETNOM KAPELICOM. U dogovoreno vrijeme polazak prema SENJU. Ručak u restoranu. Nakon ručka posjet senjkoj KULI NEHAJ uz stručno vodstvo.
Nastavak putovanja autocetom prema Splitu uz EDUKATIVNI KVIZ – UPOZNAJMO ZEMLJOVID ISTRE I KVARNERA.. Dolazak na mjesto polaska u večernjim satima.

Priloženi dokumenti:
Program ekskurzije.pdf (81.08 KB)
PRIJAVNICA.pdf (27.04 KB)
OPĆI UVJETI EKSKURZIJE 2007.pdf (56.30 KB)