> Eko škola

SVJETSKI DAN VODA (22.3.)

Autor: Marita Čaleta, 19. 3. 2023.

Svjetski dan voda obilježava se svake godine 22. ožujka s ciljem upoznavanja javnosti na aktualne teme vezane uz vodu. 2022. godine se obilježavao uz moto "Učinimo nevidljivo vidljivim". Taj moto je potaknuo učenice 8 b, 8 c, 8 e razreda na istraživanje "Ispitivanje svojstava vode za piće iz izvora i slavina"  u sklopu izvannastavne aktivnosti "Put u znanost".

Učenice su istraživanjem htjele podignuti svjesnost o vodi koju pijemo, a provodile su ga u svibnju i listopadu 2022. godine. Svoje rezultate su objedinile te izradile plakat i izvele zaključak istraživanja. Mentor prilikom provođenja istraživanja i izrade plakata je učiteljica Matea Doždor.

Učenici 4.d razreda su također svojim radovima obilježili Svjetski dan voda. Uz pomoć učiteljice Ivane Špar izradili su plakate na ovu temu kako bi informirali i ostale učenike škole kolika je važnost vode.
Radovi su izloženi na eko panou u hodniku škole.