> Eko škola

PROJEKTNI DAN "MORE"

Autor: Marita Čaleta, Mislava Kvasina, Lidija Brkan, 26. 3. 2024.

Naša je škola 11. ožujka 2024. organizirala Projektni dan. S obzirom na status eko škole, odabrana je tema „More“ budući da imamo jedno od najljepših svjetskih mora s obalom dužine 5.835 km.

More je više od „običnoga“ mora. More je izvor hrane, pa i dom i obitelj. Stoljećima je razdvajalo i, istovremeno, povezivalo ljude, donosilo hranu, ali i zaradu.

Sve ljekovite učinke, blagodati i osebujnosti koje more pruža i pokazuje teško je nabrojiti, ali učenici naše škole predvođeni učiteljima veoma su se potrudili to pokazati na Projektnome danu. Od gledanja dokumentarnih filmova o moru preko proučavanja i prezentiranja morskoga svijeta do istraživanja tajni mora, svi su razredi aktivno sudjelovali u projektu. Tako su neki istraživali naš Jadran, drugi su se zaigrali u matematičkim igrama i u zagonetkama o moru, a bilo je i onih koji su izrađivali origami papirnate brodiće ili pak istraživali Bermudski trokut. Neki učenici su posjetili Prirodoslovni muzej, a neki Pomorski muzej gdje su mali istraživači naučili i kako radi svjetionik. Proučavalo se more kroz likovnu i glazbenu kulturu i pisala se poezija o moru. Sastavljale su se makete brodova, ali pričalo se i o ugroženim vrstama te kako more trebamo čuvati, a ne zagađivati.

Svi su se spremno prihvatili rada te su uložili veliki napor u sudjelovanju, ističući važnost i vrijednost mora i tako održali još jedan poučan Projektni dan u našoj školi.

Novinarska skupina

Fotogaleriju s projektnoga dana možete pogledati na poveznici: