> Eko škola

Poziv na predavanje: “ŠTO SE KRIJE IZA E – BROJEVA? (Kemija u hrani)”

Autor: Josipa Banić, Gordan Lovrić, 8. 2. 2010.

OŠ “Mejaši” u suradnji s Udrugom za prirodu, okoliš i održivi razvoj “Sunce” organizira predavanje pod nazivom “ŠTO SE KRIJE IZA E – BROJEVA? Kemija u hrani”. Predavanje će se održati u  Osnovnoj školi “Mejaši” u četvrtak, 11.veljače 2010. u 18 : 30 h,a  predavač će biti gđa Dada Lerotić, dipl. oec.

Ovim putem se pozivaju nastavnici i roditelji učenika te svi zainteresirani građani GK Mejaši da prisustvuju ovom korisnom predavanju.

Nadamo se Vašem dolasku!

ODRŽANO PREDAVANJE “ŠTO SE KRIJE IZA E – BROJEVA?

Kemija u hrani”

Autor: Josipa Banić

Gđa Dada Lerotić, dipl. oec. iz Udruge “Sunce” u OŠ “Mejaši” održala je predavanje “ŠTO SE KRIJE IZA E – BROJEVA? Kemija u hrani”.

Posjetitelji su mogli čuti zanimljivosti o različitim skupiama aditiva koja se dodaju u hranu kako bi joj se “pobiljšala” svojstva (bojila, sladila,  emulgatori, pojačivači okusa…), ali i o samom djelovanju aditiva na čovjekov organizam.

Na samom kraju predavanja, prisutni su dobili zadatak da različitim proizvodima odrede sastav (koje aditive sadrže) te uz pomoć priručnika odrede djelovanje prisutnih aditiva na organizam.