> O školi  > Natjecanja

RUKOMETAŠICE SREBRNE U KONKURENCIJI OD 98 OSNOVNIH ŠKOLA SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE

Autor: Mario Jelavić-Mitrović, Ante Jurić, Lidija Brkan, 23. 3. 2024.

Nakon zlatne medalje u konkurenciji rukometašica grada Splita i prolaska u slijedeću fazu natjecanja, naše su djevojčice sudjelovale na županijskom natjecanju. Ulaskom u finale županijskog natjecanja, za našu je ekipu osiguran nastup na državnom prvenstvu u kategoriji djevojčica osnovnih škola. Konkurenciju su sačinjavale najbolje četiri ženske osnovnoškolske ekipe naše županije: OŠ Tin Ujević (Krivodol), OŠ Hvar (Hvar), OŠ Mejaši (Split) te OŠ Ivan Lovrić (Sinj).

Čestitamo!!!

Polufinalni ždrijeb je spojio našu ekipu s Imoćankama gdje smo se mi bolje snašli te pobijedili rezultatom 19-10. U drugom polufinalu su Sinjanke bile bolje od Hvaranki.

Brončanu medalju su osvojile Hvaranke rezultatom 18-10.

U finalnoj utakmici su dominirale učenice OŠ Ivana Lovrića iz Sinja te su pobijedile rezultatom 27-13 i zasluženo pokupili zlatne medalje. Valja istaknuti da je u našim redovima bila najbolja vratarka Ena Jelavić (6.B) što dovoljno govori o superiornosti naših suparnica u odnosu na nas. Uz Enu, dobru partiju je odigrala Karmen Svaguša (7.E).

Polufinale:

OŠ Mejaši – OŠ Tin Ujević           19-10

OŠ Ivan Lovrić – OŠ Hvar             25-9

Za 3.mjesto:

OŠ Hvar – OŠ Tin Ujević              18-10

Finale:

OŠ Mejaši – OŠ Ivan Lovirć          13-27

Učenice koje su predstavljale našu školu su: kapetanica Ana Rajčić (8.A), Mihaela Maršić (7.E), Lana Pavlović (6.B), Karmen Svaguša (7.E), Katarina Tokić (7.A), Antea Polić (7.D), Ajla Arnautović (6.D), Monika Prodan (8.B), Ena Jelavić (6.B), Ema Hrgović (6.D), Nika Kalinić (6.B), Patricija Neveščanin (6.C), Vana Mastelić (6.D) i Lara Bošnjak (7.B). S klupe su učenice bodrili učitelji Mario Jelavić-Mitrović i Ante Jurić.