> Knjižnica

SUSRET S PISCEM: NIVESKA JURAGA-KOVAČEV

Autor: Rita Karačić, 24. 11. 2023.

Niveska Juruga-Kovačev i učenici 3.b i 3.c razreda u maloj dvorani.

U petak, 24. studenog 2023., posjetila nas je  književnica Nivesaka Juraga-Kovačev. Susret se održao u maloj dvorani naše škole, a susretu su prisustvovali učenici 3.b i 3.c razreda sa svojim učiteljicama.

Niveska Juraga-Kovačev rođena je u Sinju i već 39 godina radi kao učiteljica. Prvu knjigu objavila je 2001. godine, a recenziju joj je napisao Anatolij Kudrijavcev te je tako potvrđena njezina kvaliteta kao mlade pjesnikinje za djecu. Pisati je počela tek kada je postala učiteljica jer joj je nedostajalo igrokaza i recitacija za priredbe koje je priređivala sa svojim učenicima.

Susret je počeo tako što je knjižničarka Rita izrazila dobrodošlicu Književnici te je pozdravila djecu i učiteljice. Književnica je pričala o svom životu i kako je počela pisati. Pročitala im je i nekoliko priča iz svoje knjige Pegula, a priču je čitala i naša učenica Loida iz 3.b. Djeca su joj na kraju susreta postavljala pitanja o pisanju, njezinim likovima, pričama i pjesmama.

Zahvalni smo joj što je izdvojila svoje vrijeme, posjetila nas te tako obogatila obrazovanje naših učenika!

Učenica Loida Čagalj 3.b čita priču o Peguli

Književnica potpisuje knjige